Bibliotheek H.I.Ambacht opent 1 juni in vernieuwd Cascade

H.I.Ambacht - Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht opent op maandag 1 juni haar deuren in het vernieuwde Cascade: Huis van Ambacht. Daarom is de bibliotheek van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten. 

Tijdens deze sluiting mogen leden hun boeken langer lenen. Bezoekers die toch graag tussentijds boeken willen lenen of inleveren, of willen meedoen aan activiteiten, kunnen terecht bij Bibliotheek Zwijndrecht Walburg of een van de andere vestigingen van Bibliotheek AanZet. Vanaf maandag 1 juni is de bibliotheek weer open in het vernieuwde Cascade: Huis van Ambacht. Bezoekers zijn dan van harte welkom om het vernieuwde pand te komen bewonderen. Kijk voor het aanbod en actuele openingstijden op onze website.

Verbouwen en kamperen
Om van Cascade het culturele hart van Hendrik-Ido-Ambacht te maken, is het gebouw grondig verbouwd. Dat was nodig, want het pand uit 1997 was toe aan groot onderhoud. De verbouwing startte in april 2025. Tijdens deze periode verhuisden de bibliotheek en Cascade naar een tijdelijk onderkomen in het voormalige schoolgebouw aan de P.C. Hooftsingel. Deze tijdelijke locatie kreeg de toepasselijke naam Cascade Kampeert. Na ruim een jaar keren de bibliotheek en Cascade terug naar het vernieuwde Cascade, dat weer klaar is voor de toekomst.

Huis van Ambacht
Cascade: Huis van Ambacht wordt een plek waar inwoners zich welkom voelen. Een plek om elkaar te ontmoeten, te ontspannen en nieuwe dingen te ontdekken. Bezoekers kunnen er lezen, leren, werken en genieten van theater, de horeca, kunst en cultuur.

De bibliotheek, het theater en de horeca sluiten straks naadloos op elkaar aan. Er zijn meerdere ruimtes die voor verschillende activiteiten gebruikt kunnen worden, door de bewoners van Cascade én andere Ambachtse verenigingen en organisaties. Zo wordt Cascade een toegankelijke en bruisende plek voor iedereen in Ambacht.

Over Bibliotheek AanZet
Bibliotheek AanZet is een plek waar iedereen welkom is. Waar je jezelf kunt zijn. Samen met anderen. Of je nu wilt lezen, leren of ontmoeten of op zoek bent naar inspiratie of antwoorden; het mag allemaal. De bieb is een (online) plek waar mensen zich kunnen ontwikkelen. Zodat iedereen kan #meedoen in onze snel veranderende samenleving. Ook jij. Want als iedereen mee kan doen, worden onze steden, dorpen en wijken daar beter van. Daar wordt iedereen beter van - De bibliotheek voor iedereen, ontwikkeling voor iedereen.