Afbeelding

Een druk bezochte Meet & Greet in het Kunzthuis van Zwijndrecht

Algemeen

In het Oude Raadhuis was een Meet & Greet middag georganiseerd waarbij de meeste makers aanwezig waren. Terwijl het, zelfs voor een zondagmiddag, opvallend stil was op straat kon men al van grote afstand zien dat er veel bezoekers waren. Met het grijze weer was door de grote ramen vanuit het Raadhuisplein al te zien dat er binnen een warme sfeer te vinden was. Binnen gekomen hingen en stonden er werken die gemaakt waren met als thema "Mijn stad'. Allen voorzien van een kaartje met de naam van de maker, de eventuele titel en waar de cursist bij aangesloten is. Ook de leeftijd van de maker staat erbij. De kunstenaars zelf droegen een badge met hun naam waardoor ze gemakkelijk te linken waren aan hun werk en belangstellenden hun vragen konden stellen.

De expositie
De kunstwerken zijn afkomstig van cursisten van Barteljee, Atelier 49, Marjan van Breugel en Octo-Art Schilderswerkgroep die waren gevraagd aan de slag te gaan met het thema 'Mijn stad'. Van de honderd achtendertig inzendingen heeft een ballotage commissie bepaald welke werken er getoond worden. De resultaten en de benadering van het thema zijn dan ook zeer uiteenlopend te noemen. Van de skyline van een bekende stad tot een fictief romantisch straatbeeld. De opdracht was dan ook niet om specifiek de eigen woonplaats als onderwerp te nemen. Ook hoefde het geen stadsgezicht te zijn, maar meer het gevoel over brengen via een kunstobject dat je als kunstenaar hebt bij het thema.

Jong en minder jong
De leeftijden van de deelnemers lopen van zes tot honderd en zes jaar uiteen. Van de jongsten onder hen staat een grote tafel met een fantasiestadje gemaakt van afval producten, het materiaal waar Marjan van Breugel haar cursisten vaak mee laat werken. Super realistisch werk is er te zien van Jan Versteeg die al langer met het thema 'Mijn stad' bezig is door de stadsgezichten van Dordrecht heel nauwkeuring op het doek te zetten. Zijn panorama van Dordrecht hangt dan ook zeer toepasselijk op deze tentoonstelling.

Cursisten zijn geen kopieerders
Geruststellend is het om te zien dat de werkstukken niet herkenbaar zijn als 'een leerling van'. Daaruit blijkt dat de docenten uitsluitend stimulerend en raadgevend bezig zijn, zonder hun eigen stijl op te dringen. En zo hoort het ook, dit in tegenstelling tot in vorige eeuwen waar men vaak het schilderij van de leerling met moeite wist te onderscheiden van de leermeester. Het gaat hier namelijk om mensen die zich wel willen bekwamen in hun kunstuiting, maar waar het plezier voorop staat. Daarbij hoort ook een Meet & Greet dag. Het tonen van hun werk, de veelal lovende woorden zijn onderdeel van hun kunstbeleving. Ook in dat opzicht was het een geslaagde dag voor de organisatoren, de docenten en de kunstenaars. Het zal duidelijk zijn dat het voor veel betrokkenen voor herhaling vatbaar is om een thema voor te leggen aan de cursisten van de talrijke kunstopleidingen in de regio.

De expositie kunt u nog bezoeken
Het werk is nog te bezichtigen tot en met 18 februari op woensdag, donderdag, vrijdag en zondag tussen 13.30 uur en 16.30 uur. Op feestdagen gesloten. KunZt is goed toegankelijk voor mindervaliden en rolstoelgebruikers. Adres: Oude Raadhuis Zwijndrecht, Raadhuisplein 1, (Ingang zijde Burgemeester de Bruïnelaan) 3331 AC Zwijndrecht.
Het entree is overigens gratis.

Tekst en foto: Wim Uithol