
Wethouder deelt diploma's uit bij de Reddingsbrigade
AlgemeenAfgelopen zaterdagmiddag 22 juni waren 58 leden van Reddingsbrigade Hendrik-Ido-Ambacht in zwembad De Louwert aanwezig voor het examenzwemmen. Er werd voor verschillende diploma's gezwommen. Junior Redder 1 t/m 4, Zwemmend Redder 1 t/m 4 en Life Saver 1 en 2. Deze examens werden afgenomen door een externe examencommissie volgens de eisen die gesteld zijn door Reddingsbrigade Nederland.
Wethouder Steven van Die was een van de vele toeschouwers die de prestaties van de jongste leden heeft gezien, waarbij ze hun zelfredzaamheid in het water lieten zien met en zonder kleding aan. Daarna heeft hij hun allemaal kunnen feliciteren bij het overhandigen van het behaalde diploma.
Bij de overige examens lieten de leden naast hun zelfredzaamheid ook de technieken zien om iemand van de verdrinkingsdood te redden en werden er conditionele proeven afgenomen. Voor de Life Saver diploma's is ook een theorie- of mondeling examen afgenomen en voor Life Saver 2 en 3 is een EHBO-diploma verplicht. Wanneer je in het bezit bent van deze diploma's mag je deelnemen aan bewakingen van evenementen.
Voor alle praktijk examens is iedereen geslaagd en was er voor iedereen een diploma.
Het zwemseizoen is bijna afgelopen. De komende dinsdagavonden en zaterdagmiddagen wordt er nog gezwommen in zwembad De Louwert. De laatste les op zaterdag 13 juli wordt traditioneel afgesloten voor leden met het bommetjesfestival. Heb je ook zin om een leuke, actieve sport te beoefenen? Kom ons opzoeken op 31 augustus op de Zomerparkdag in het Baxpark.
Vanaf 7 september start het nieuwe seizoen op de zaterdagmiddagen en dinsdagavonden in zwembad De Louwert. Voor meer info: info@rbhiambacht.nl
Foto: De geslaagde junior redders 1 en 2; Jannick, Mathilde, Rosalie, Louise, Rhodé, Nick, Lucas, Tim, Noa, Reza, Ralph, Marith, Mylene, Rowan, Loïsa, Joélle én Daan (hij staat net niet op de foto) met wethouder Steven van Die en bestuurslid Lilianne van Alphen.




