Afbeelding
Foto: Loek Groot

Winkeliers winkelcentrum Hoog Ambacht gaan er samen voor!

Algemeen

De winkeliers van Winkelcentrum Hoog Ambacht zijn opgelucht dat het einde van de coronapandemie in zicht lijkt. Hoewel de winkels met vers-aanbod qua klantenbezoek en omzet minder last hebben ondervonden van de verschillende coronagolven, zijn collega bedrijven in de non-food en de verzorgingssector zwaar door de coronacrisis getroffen. Onder het motto ‘Samen gaan we er wat van maken’, blikken de gezamenlijke winkeliers met optimisme de toekomst tegemoet!

Ook positieve effecten
“De coronatijd heeft niet alleen maar negatieve kanten opgeleverd voor ons winkelcentrum”, vertelt Leendert van Pelt, eigenaar van Van Pelt Kappers en al 11 jaar voorzitter van de winkeliersvereniging Hoog Ambacht. “Met name de winkels met vers-aanbod hebben hun marktpositie kunnen versterken. En de kleine speciaalzaken hebben door de ‘shop lokaal’ promotie de kans gekregen zich te manifesteren als uitstekende aanvulling op de grootwinkelbedrijven. Corona heeft voor hen veel nieuwe klandizie opgeleverd, klandizie die ook na Corona zal blijven hangen. Supermarkten en speciaalzaken vullen elkaar prima aan en versterken elkaar in de praktijk zelfs!”.

Kwalitatief hoogwaardig winkelcentrum
Over ‘ons’ winkelcentrum vertelt Leendert: “Het winkelcentrum Hoog Ambacht is een kwalitatief hoogwaardig winkelcentrum met een ruim vers-aanbod. De bewoners van de Volgerlanden kunnen hier al hun dagelijkse boodschappen als het ware ‘onder 1 dak’ inkopen. Het winkelcentrum is voor de meeste wijkbewoners binnen 5 minuten te bereiken, de auto kan gratis overdekt geparkeerd worden en veel winkels zijn vanuit de parkeergarage binnendoor bereikbaar”. Overigens is het zeker geen straf om buitenom naar een winkel te moeten lopen, want het winkelcentrum heeft als een van de weinige in Nederland een mooi park, het Sophiapark, met een atrium en een kinderspeeltuin voor de deur. De zaterdagmarkt, die op initiatief van de winkeliers in het leven is geroepen draagt ook zeker bij aan de aantrekkelijkheid van het winkelcentrum.

Inmiddels kent het winkelcentrum 20 bedrijven, waar je niet alleen je dagelijkse boodschappen kunt doen, maar waar ook volop plaats is voor het verwennen van de inwendige en het verzorgen van de uitwendige mens. “Ik verwacht, dat met de recente komst van Albert Hein het winkelcentrum nog aantrekkelijker wordt voor nieuwe bedrijven en dat de nu nog leegstaande winkelruimten spoedig zullen worden gevuld”, aldus Leendert.

Altijd wat te doen!
Met de Volgerlanden behoort Ambacht volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek tot een van de meest kinderrijke gemeenten van Nederland. “Bij het opstellen van plannen voor acties en activiteiten hebben gezinnen en kinderen dan ook altijd een belangrijke rol gespeeld. Zo hebben we knutselmiddagen voor de jeugd, Haloween en het Sinterklaashuis georganiseerd. Voor de ouderen waren er proeverijen en optredens van bekende artiesten, zoals André Hazes. Voor ons 10 jarig jubileum hadden we vorig jaar dan ook graag een groot feest voor al onze kleine en grote klanten willen organiseren. Helaas is dat door de veiligheidsmaatregelen rond Corona niet mogelijk geweest. Maar neem van mij aan, dat we dat, zodra het weer mogelijk is om leuke dingen te organiseren gaan inhalen. Of het 1 groot feest wordt of dat we het gaan uitsmeren over een aantal festiviteiten is op dit ogenblik nog niet duidelijk, maar dat er nog wel het een en ander gaat gebeuren staat als een paal boven water”, aldus Leendert van Pelt, die de toekomst van winkelcentrum Hoogambacht met optimisme tegemoet ziet, want, zeg nou zelf.... wie wil er nou niet zijn boodschappen op dit fraaie winkelcentrum gaan doen?

Tekst: Jan O’teur