Afbeelding

Terugblik op ‘Natuurweek’ Hi5Ambacht

Algemeen

De derde week van de zomeractiviteiten van Hi5Ambacht stond in het teken van natuur. En natuurlijk werd deze natuurweek een groot succes. Met meer dan 150 deelnemers bleek maar weer dat ook deze week vol met leuke, boeiende en nieuwe activiteiten was gevuld.

De prachtige Crezéepolder
De eerste maandag van de maand augustus werd er in de ochtend gestart met een natuurwandeling door de Crezéepolder met professionele gidsen. Jaap en Yvonne, van Natuurvereniging Eiland Ijsselmonde, hadden enorm veel te vertellen over alle dieren die we tegen kwamen. Zo waren er grauwe gansen, maar ook nijl-, Canadese en brandganzen te spotten. Verder nog lepelaars, bergeenden, kluten en zelfs een casarca eend. Behalve eenden viel het groot aantal vlinders ook op.

Het leuke aan deze wandeling was dat ouders en opa’s/oma’s ook mee mochten met de wandeling. Zo waren de kinderen veel bezig met het kijken door de verrekijker en het vangen van sprinkhanen, en waren de volwassenen vooral aan het luisteren naar al de informatie over de natuur die de gidsen konden geven.

Suppen op het Waaltje
Dag 2 van de natuurweek was dinsdag op het Waaltje. Nadat de docenten van Hi5Ambacht als een malle 16 supplanken handmatig hadden opgepompt, kwamen 70 kinderen verdeeld over 5 rondes kennis maken met suppen. Deze populaire en hippe activiteit werd met groot enthousiasme door alle deelnemers ontvangen. Na een grappige uitleg met voorbeeld van de instructeur mochten de kinderen een uur lang proberen of ze suppen beheersten. Zittend was het al heel leuk, maar staand helemaal. Ook al was dat een stuk uitdagender en moeilijker. Maar het weer was goed en het water van het Waaltje niet koud, dus een nat pak halen was geen enkel probleem.

Natuurknutselen
Donderdag was de derde activiteit van de natuurweek. Hier werden er door de onderbouw kinderen leuke knutseldingen gemaakt met graszaad, zwarte bonen en tuinkers. Na het knutselen van onder andere een grasrups moesten de kinderen er thuis voor zorgen dat de bouwsels genoeg water en licht zouden krijgen om resultaat te kunnen zien.

Voor de bovenbouw kinderen stonden er insectenhotels klaar. Deze hotels moesten zo gevuld worden dat allerlei insecten een veilig thuis konden vinden bij regen en slecht weer. Erg handig deze zomer dus. Met dennenappels, stro, dakpannen en takken werden de insectenhotels gevuld. De kinderen konden deze hotels zelf thuis op een mooie plek ophangen. Na afloop van de knutselworkshop hadden een hoop bijen, lieveheersbeestjes en oorwormen een mooi plekje om naar toe te gaan.
Slootje springen in het weiland
De laatste activiteit van Hi5Ambacht deze natuurweek was heel uitdagend: slootje springen met een stok van wel 4 meter. In het Sandelingenpark gingen de kinderen die deel namen de heenweg nog veilig over het weiland naar de Frelustal. Bij de Frelustal werd er een kwartier verteld over de historie van het Sandelingenpark en konden de kinderen de dieren van dichtbij bekijken. De terugweg ging echter heel anders. Terug probeerden de kinderen na een harde aanloop in de stok te springen om zo hoog en droog over de sloot te komen. Spannend, maar heel leuk. Ook al lukte het niet iedereen om over de sloot te komen, het plezier was er niet minder om. Het verschil tussen kinderen die in de sloot waren gevallen en kinderen die droog over kwamen was voor de ouders wel heel duidelijk: de kinderen die in de sloot waren gevallen kon je van ver al ruiken.

‘Natuurweek’ natuurlijk geweldig
Kortom, een geweldige week met schitterende activiteiten. Week drie zit er op, hopelijk blijven veel kinderen meedoen met de andere zomeractiviteiten en hebben zij het net zo leuk als de kinderen in de eerste 3 weken.