Klankkids
Klankkids

Kom kijken en meedoen bij de Klankkidsweken van Het Geklank!

Algemeen

Op maandag 9, 16, 23 en 30 mei kunnen alle kinderen uit Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht gratis kennismaken met muziek bij het Jeugdorkest Klankkids van Het Geklank des Konings in Zwijndrecht. Kom met je ouders langs en maak mee hoe het is om samen muziek te spelen, naar elkaar te luisteren en met elkaar een leuke tijd te beleven. Een instrument kopen is niet noodzakelijk, die geeft de vereniging in bruikleen.

In het jeugdorkest is altijd plaats voor nieuwe leden, nieuwe leerlingen en/of al gevorderde muzikanten die altijd al in een orkest hebben willen spelen of die het een keer willen proberen. Ook zijn alle instrumenten welkom, dus niet alleen de instrumenten die eigenlijk thuishoren in een harmonieorkest. Speel je bijvoorbeeld viool of gitaar of zou je graag trombone of klarinet (of iets anders) willen leren spelen, kom dan naar jeugdorkest Klankkids van Het Geklank op maandag van 18:45 tot 19:30 in gebouw Panoord in Zwijndrecht. 

Er zijn in een muziekstuk partijen van allerlei niveaus, dus als je nog weinig ervaring hebt, kun je gewoon leuk meedoen. 
De muziekstukken die gespeeld worden tijdens de repetities verschillen allemaal. We spelen klassieke muziek, popmuziek en alles wat daar tussenin zit, zodat de kinderen alle stijlen van muziek meekrijgen.

Op het moment wordt er in het orkest gemusiceerd op trompet, klarinet, dwarsfluit en slagwerk(drumstel) in het orkest. Het bijzondere aan dit orkest is dat geen enkel instrument uitgesloten wordt. Zo kun je ook meespelen op harp of gitaar. Het is best uniek dat in ons orkest ieder instrument mee mag doen, maar zo kunnen er wel zoveel mogelijk kinderen meedoen.
Naast het spelen van de stukken gebeurt er nog veel meer tijdens de repetities. De kinderen spelen muziek gerelateerde spelletjes, bespelen met z’n tweeën één instrument of ze proberen elkaars instrument uit. Ook wordt er muziek gemaakt met de boomwackers. Zo krijgen de kinderen echt een band en dat is beter voor het samenspel en leuker voor de kinderen.

Weet je het nog niet helemaal zeker? Kun je nog geen instrument kiezen? Heb je nog geen instrument?
Kom dan ook gewoon de gratis proefrepetitie of les meemaken. Instrumenten worden in overleg gratis ter beschikking gesteld.
Naast het jeugdorkest heeft Het Geklank een muziekschool waar lesgegeven wordt door conservatorium geschoolde docenten. Ons docenten- en dirigententeam bestaat uit professionals die allemaal hun vak goed verstaan en die kwaliteit leveren. De muziekles is een half uur privéles en al snel kun je meedoen in het jeugdorkest.

Ook volwassenen kunnen muziekles nemen. Door zelf muziek te maken wordt het abstractievermogen en het analytisch denken sterk verbeterd. Samen musiceren in groeps- of orkestverband versterkt ook het groepsgevoel en de discipline, net als de sociale en emotionele vaardigheden. Bovendien leidt het tot een positiever zelfbeeld. Ook neuropsycholoog Prof. Dr. Erik Scherder spreekt vol enthousiasme over de gunstige invloed van muziek op ons brein.

Voor meer informatie en antwoord op al je vragen kun je op de website kijken (www.hgdk.nl) en/of een mail sturen naar jeugd@hgdk.nl