Vlnr:Caroline Roggeveen (Rhiant) Naeim Safaye (PvdA) Marlies Kramer (burgerinitiatief Banckertplein)
Vlnr:Caroline Roggeveen (Rhiant) Naeim Safaye (PvdA) Marlies Kramer (burgerinitiatief Banckertplein)

AED bij Banckertplein door actie burgerinitiatief, gesteund door de PvdA

Algemeen

Een AED is een draagbare apparaat dat een schok kan geven bij een hartstilstand. Hierdoor kan het hartritmestoornissen herstellen en kun je een leven redden. Hoe sneller je een AED inzet bij een hartstilstand, hoe groter de overlevingskans. De eerste 6 minuten bij een hartstilstand zijn cruciaal voor de grootste overlevingskans.

Marlies Kramer, flatbewoner en initiatiefnemer, werd bij haar initiatief geholpen door het PvdA-burgerraadslid van de PvdA Naeim Safaye, die ook aan het Banckertplein woont, en sinds 2018 ook burger hulpverlener en aangemeld bij “hartslag nu” het alarmering systeem voor vrijwilligers die opgeroepen willen worden in het geval van een reanimatie in de buurt.

Naeim, “Ik probeer mij altijd in te zetten om mensen te helpen dat vind ik gewoon leuk. Ik vind dat mensen geholpen moeten worden maakt niet uit hoeveel het kost.

In maart hebben wij als bewoners 2 keer meegemaakt dat een hartstilstand voorkwam op het Banckertplein. Hier wonen veel mensen en zo een situatie kan vaak voorkomen.” Aldus Safaye.

En na de 2e situatie met een hartstilstand op het Banckertplein heeft hij besloten om een actie te ondernemen om te zorgen voor een veiligere buurt voor ons allemaal.

Hij heeft toen bij de gemeente geïnformeerd over de AED’s in Hendrik-Ido-Ambacht en volgens hun zijn er genoeg AED’s in Hendrik-Ido-Ambacht. Safaye vond het zelf heel belangrijk dat je bij grote flats en in een wijk waar veel mensen wonen een AED moet plaatsvinden.

Hij kreeg het advies om met woningcorporatie (Rhiant) in gesprek te gaan om een AED voor het Banckertplein aan te schaffen. En het is gelukt om tot overeenstemming te komen met Rhiant om een AED te verkrijgen.

Naeim wil graag meerdere AED’sin de andere flats die woningbouwvereniging Rhiant beheert. Marlies e.a. hebben een buurtbon aangevraagd om flatbewoners, die zich hebben aangemeld om de AED om te gaan, een korte opleiding te geven. Deze opleiding is in handen van de lokale afdeling van de EHBO. Mooie actie dit burgerinitiatief!