
Nieuwe stichting wil Korenmolen Landzicht weer laten draaien!
AlgemeenKorenmolen Landzicht is één van de drie rijksmonumenten in Heerjansdam. Een prachtig visitekaartje, waaraan helaas de vier wieken ontbreken. De nieuwe stichting Korenmolen Landzicht wil hier verandering in brengen. Tijdens Open Monumentendag 2022, 10 september aanstaande, gaat de stichting formeel van start met een stand bij de molen. Ook de website wordt die dag gelanceerd.
De nieuwe stichting ‘Korenmolen Landzicht’ bestaat uit vijf bevlogen Heerjansdammers, die samen met de eigenaren van de molen optrekken om er weer een ‘draai- en maalvaardige’ molen van te maken. Daarvoor moeten de bestaande wieken worden opgeknapt en aangebracht. Daarnaast zijn er meer herstelwerkzaamheden nodig, zoals een nieuwe vloer in de molen en het restaureren van de molenromp.
Stand bij de molen
Om de restauratie van de molen mogelijk te maken, gaat de stichting subsidies aanvragen en donaties werven. Het startsein daartoe wordt gegeven tijdens Monumentendag 2022, wanneer het bestuur van 10 – 17 uur met een stand bij de molen staat. Bezoekers kunnen er terecht voor een kijkje in de molen, waarbij mede-eigenaar Kees Brinkman meer kan vertellen over de historie van de molen. “We hopen op veel bezoekers met gulle hand,” zegt Aly Dassen, voorzitter van het stichtingsbestuur, “zodat we de barometer op onze website een tikje omhoog kunnen duwen. Ook bedrijven zijn daartoe natuurlijk van harte welkom. In 2028 bestaat de molen 160 jaar, het zou super zijn als de molen dan weer draai- en maalvaardig is. Elke euro is welkom.”
Meer weten? www.molenheerjansdam.nl.




