
Geboortetrends & meer…
LokaalAan de start van het nieuwe jaar kijkt Verloskundige Praktijk Hendrik-Ido-Ambacht uit naar alle nieuwe zwangeren en partners die ze komend jaar mag begeleiden. Daarnaast is het ook hét moment om terug te blikken op 2024. Een heel mooi en vooral erg vruchtbaar jaar.
Bij de verloskundigen van de praktijk werden maar liefst 19 meer meisjes dan jongetjes geboren. Zijn er 4 tweelingen geboren, en werd de grootste baby geboren met een gewicht van 5210 gram en de kleinste met 1840 gram.
Daarnaast is ook afgelopen jaar weer een stijging te zien in het aantal zwangere vrouwen dat kiest voor een badbevalling. Het wint daarmee nog altijd aan populariteit. Wil je meer informatie over bevallen in bad, dan helpen ze je graag.
Een lijstje met populaire namen mag natuurlijk niet ontbreken in een jaaroverzicht. Bij de jongens staan Luca, James en Josh in de top 3, en bij de meisjes zijn Juna, Lieke en Sarah de meest gekozen namen.
De Verloskundige Praktijk is constant in ontwikkeling en zal ook in het nieuwe jaar niet stil zitten. 2025 is het jaar, dat wij 10 jaar in Ambacht zorg mogen geven. Hou onze socials in de gaten voor alle leuke nieuwtjes.
In de praktijk zijn Hendrika, Desirée en Chloë gestart met centering pregnancy. Hierbij worden zij ondersteund door Kraamzorg Perine. De eerste centering pregnancy groep is al even van start en de eerste dames uit de groep staan op het punt van bevallen.
Wat blijkt het een waardevolle manier van zorg bieden! Door de zwangeren en partners meer te betrekken bij hun eigen controles en zwangerschapsopvolging zorgt dit voor betere uitkomsten, zoals betere gezondheid voor moeder en kind, minder vroeggeboortes en minder lage geboortegewichten.
Naast het uitbreiden van kennis werd ook het team uitgebreid en is Lisa sinds deze zomer de nieuwe aanwinst van de praktijk. Vast teamlid Chloë is op dit moment met de laatste loodjes van haar zwangerschap bezig. Zij zal in januari haar eerste kindje verwelkomen.
Hendrika en Chloë zullen elkaar afwisselen met verlof, want bij Hendrika is het vierde kindje op komst.
Ook dit jaar zullen ze verder gaan met het hartjes spreekuur. Ze snappen namelijk als geen ander dat je regelmatig even het hartje van de kleine wil horen kloppen. Alle zwangeren vanaf 12 weken zijn elke woensdagavond van 18:00 uur tot 18:30 uur zijn van harte welkom tijdens het inloopspreekuur.
Verloskundige Praktijk Hendrik-Ido-Ambacht wil iedereen bedanken voor het vertrouwen in de praktijk en wenst iedereen veel gezondheid en een liefdevol jaar toe.
T: 078 740 00 70, M: 06 31 34 70 08
www.verloskundige-hiambacht.nl
Instagram: verloskundige_h.i.ambacht
-------------------------------------------------------------
Wie had dat gedacht? Een kerstwondertje!
Net voor kerstavond begonnen de weeën. Hendrika vertelde bij ons thuis dat ik op 4cm ontsluiting zat, we besloten naar het ziekenhuis te gaan. In het ziekenhuis ging het erg snel. Om 19:15 uur kwamen wij daar aan en om 21:33 uur hadden wij onze kleine meid Evi in onze armen.
De hele bevalling is begeleid door Hendrika en Fleur, ondanks de medische indicatie. Hendrika en Fleur zijn een topteam!
Geschreven door: Trotse papa en mama van Evi: Nina en Nikos









