Afbeelding

Heerjansdam bijna nog in de problemen tegen RVVH: 2-1

Lokaal

Heerjansdam speelde zaterdag op de Molenwei tegen RVVH, won met 2-1 maar maakte het zich (onnodig) lastig. De 2-0 ruststand was mager en dat was te danken aan keeper Kristijan Nikolic want als het 3-0/4-0 was geweest had iedereen dat een normale tussenstand gevonden. Na de rust had RVVH het initiatief, zonder echte kansen en toen (bij een 2-1 stand) Luke Homan een penalty gestopt zag worden werd het nog ‘billenknijpen’ voor De Dammers.

RVVH trok als eerste ten aanval, al schakelde Heerjansdam een paar keer goed om van de verdediging naar de aanval. Gianni Straal zag zijn inzet geblokt worden door de doelman en daarna werd ook Mathijn Valster van een doelpunt afgehouden. Heerjansdam kwam daarna steeds beter op toeren, Jelmer Nugteren zag zijn goede schot knap gered worden door Nikolic, maar werd een minuut later toch geklopt toen een hoekschop van Mathijn Valster veel verwarring zaaide en broer Lukas van dichtbij binnentikte: 1-0.

Drie minuten later gevolgd door de 2-0 van Milan van den Berg na een goede aanval over rechts, voorgezet door Luke Homan door Marvin van der Made doorgespeeld naar Van de Berg die hard en laag binnenschoot. RVVH werd een keer gevaarlijk via een vrije trap van Jesse Eggers. Keeper Oscar Roos was echter op zijn post. Daarna liet Heerjansdam de kans liggen om verder uit te lopen. Telkens lag Nikolic dwars (o.a. bij schoten van Nugteren, Valster en Van der Made).

Na de rust had RVVH meer balbezit, al gaf Heerjansdam weinig kansen weg, want ook nu ‘stond de verdediging als een huis’. Tot in de 81e minuut Djelo Nivillac van afstand uithaalde: 2-1. Eén minuut later had invaller Tim Groeneveld pech dat zijn schot tegen de binnenkant van de paal kwam. Hij werd bij de mooie doelpoging zo gehinderd dat het een penalty opleverde. Het gebeurt niet veel, dat Homan daaruit niet scoort want de doelman hield de bal uit zijn doel. Het gaf RVVH nog hoop op een punt, maar dat liet Heerjansdam niet gebeuren.

Foto: Marjan Visser