Afbeelding

Succesvol NK-weekend voor twirlteam Accelerando Zwijndrecht

Lokaal

Afgelopen weekend stond voor twirlvereniging Accelerando Zwijndrecht volledig in het teken van het Nederlands Kampioenschap Twirlen. Twee dagen lang kwamen sporters uit het hele land samen om te strijden om de nationale titels. Accelerando Zwijndrecht was met meerdere duo’s, teams en solisten vertegenwoordigd en kan terugkijken op een zeer succesvol weekend met meerdere podiumplaatsen en twee Nederlandse kampioenen.

Op zaterdag was het tijd voor de duo’s en teams. De tribunes zaten vol en de spanning was duidelijk aanwezig, maar de sporters van Accelerando Zwijndrecht lieten zien dat zij hier klaar voor waren en dat er heel hard getraind was.

In de categorie duo twirl senior level B kwamen Anouk van der Waal en Yanou Bekker in actie. Met een goed op elkaar afgestemde routine en sterke techniek wisten zij de jury te overtuigen. Hun optreden werd beloond met een mooie tweede plaats op het Nederlands Kampioenschap.

Daarna was het de beurt aan het ensemble A senior level B, waarin Anouk van der Waal, Bonita de Ruiter en Romy Kruijt aan deelnemen. Dit team liet een strakke en energieke routine zien, waarin samenwerking en muzikaliteit centraal stonden. Hiermee werd het team uitgeroepen tot Nederlands kampioen, een fantastische prestatie voor zowel de sporters als de vereniging.

Ook het twirlteam D senior level B liet zich van zijn beste kant zien. Met veel energie en een sterke uitvoering wisten zij zich knap naar het podium te twirlen. Het team behaalde een verdiende tweede plaats en mag trots zijn op dit resultaat.

De zaterdag werd afgesloten door het largeteam C senior beginner. Ondanks het sterke deelnemersveld wist dit team de jury te verrassen met een overtuigende routine. Dat werd beloond met de nationale titel: Nederlands kampioen. Een prachtige prestatie en een mooie afsluiting van de eerste wedstrijddag.

Op zondag stond de finale voor de solisten op het programma. Na een intensieve zaterdag wisten de sporters opnieuw hun focus te vinden en sterke optredens neer te zetten.

In de categorie 3 baton senior level B behaalde Bonita de Ruiter een knappe tweede plaats. Met een technisch uitdagende routine liet zij zien waarom zij tot de top van Nederland behoort.

Ook in de categorie dancetwirl adult level B was Accelerando Zwijndrecht vertegenwoordigd. Met een expressieve en verzorgde uitvoering wist Bonita de Ruiter hier de derde plaats te behalen, opnieuw een mooie podiumplek tijdens het NK.

Met meerdere podiumplaatsen en twee Nederlandse kampioenstitels kan Accelerando Zwijndrecht met trots terugkijken op dit NK-weekend. De resultaten zijn het bewijs van hard trainen, doorzettingsvermogen en teamspirit. De vereniging kijkt vol vertrouwen vooruit naar de komende wedstrijden en het nieuwe seizoen.