Afbeelding

Oud-burgemeester Herman J. verdacht van bezit kinderporno

Lokaal

 

Voormalig burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. wordt verdacht van het bezit van kinderporno. Hij is hiervoor op 17 februari al aangehouden en zit nog vast.

Dit meldden diverse landelijke en regionale media woensdagavond op gezag van het Openbaar Ministerie. Door bronnen in het dorp wordt het aan De Brug bevestigd.

De rechtbank in Rotterdam heeft vorige week de voorlopige hechtenis van de oud-bestuurder met negentig dagen verlengd. Zedenrechercheurs hebben bij hem gegevensdragers met beeldmateriaal in beslag genomen en doen daar nu onderzoek naar.

Kennelijk zijn de feiten ernstig genoeg om de 77-jarige verdachte langer vast te houden. Het voorarrest wordt later afgetrokken van een eventuele gevangenisstraf, als de feiten bewezen worden.

Een verdachte in voorarrest moet binnen drie maanden voor de rechter verschijnen. Als het onderzoek dan nog niet klaar is, wordt de zaak nog niet inhoudelijk behandeld, maar is er wel een openbare zitting.

PvdA-lid Herman J.was burgemeester van 1996 tot 2011. Na zijn vervroegd pensioen bleef hij in Ambacht wonen en hij was nog steeds een geziene figuur in de gemeente. Hij was voorzitter van voetbalclub ASWH en staat bekend als fervent hobby-goochelaar.