Afbeelding

Verbeterde beveiliging leidt tot aanhouding op heterdaad na inbraakpoging

Lokaal

In de nacht van vrijdag 26 op zaterdag 27 juni is op bedrijventerrein De Geer in Zwijndrecht een verdachte op heterdaad aangehouden na een poging tot diefstal uit trailers en containers bij Bring Cargo BV. De aanhouding is het resultaat van een intensieve samenwerking tussen het parkmanagement, een gedupeerd bedrijf, de particuliere beveiliging en de politie.

De afgelopen periode werd het terrein herhaaldelijk bezocht door personen die door over het hekwerk te klimmen toegang kregen tot het afgesloten terrein. Zij doorzochten containers op zoek naar waardevolle goederen. Hoewel dit niet altijd iets opleverde, zorgden de terugkerende inbraakpogingen voor veel overlast en schade.

Aan de hand van camerabeelden werd een duidelijk beeld verkregen van de werkwijze en de routes van de verdachten. Daarbij bleek dat zij bewust probeerden buiten het zicht van bepaalde camera’s te blijven. Om de pakkans te vergroten is de beveiliging verder aangescherpt. Daarbij zijn onder meer aanvullende camera’s geplaatst, is gebruikgemaakt van dronebeelden voor de analyse van het terrein en zijn systemen ingericht die bij verdachte bewegingen direct een melding sturen naar zowel de meldkamer als de directie van Bring Cargo BV.

Een week voor de aanhouding wisten de verdachten nog te ontkomen doordat aanwezige chauffeurs hen hadden verjaagd voordat de politie arriveerde. De aangescherpte beveiligingsmaatregelen wierpen afgelopen weekend echter direct hun vruchten af.

Na een automatische melding schakelden de meldkamer en de eigenaar onmiddellijk de politie en de surveillancedienst in. De surveillant trof een verdachte op het terrein aan en sprak hem aan. Toen de man probeerde te vluchten, stond de politie al klaar om hem op te vangen. De verdachte is vervolgens aangehouden en meegenomen voor verder onderzoek.

Parkmanagement spreekt zijn waardering uit voor de snelle en professionele samenwerking tussen alle betrokken partijen. “Deze aanhouding laat zien dat investeren in slimme beveiliging en goede samenwerking daadwerkelijk resultaat oplevert. Samen zorgen we ervoor dat bedrijventerreinen veiliger worden en dat criminelen minder kans krijgen.”

De beveiligingsmaatregelen op het terrein blijven onverminderd van kracht. Ondernemers worden daarnaast opgeroepen verdachte situaties altijd direct te melden, zodat gezamenlijk kan worden gewerkt aan een veilig ondernemersklimaat.

Tekst en foto: Stichting De Geer