Afbeelding

Kringloop Habbekrats geeft maaltijden weg via leger des Heils Dordrecht

Mens en Maatschappij

Twee keer in de maand wordt bij het Leger des Heils in Dordrecht namens het project ‘samen aan tafel’ een drie gangen menu geserveerd voor mensen die eenzaam zijn en/of een kleine beurs hebben. De meeste gasten komen uit Dordrecht, iedereen is welkom, er wordt niet gekeken naar herkomst, geloof of problematiek. Het menu wordt uitgeserveerd in een gezellige setting, waardoor gasten zich gezien voelen en echt iets ervaren van het samen zijn.

Het samen eten geeft zo een goed saamhorig gevoel, waardoor andere zorgen soms even naar de achtergrond verdwijnen.

Het maaltijdproject draait geheel op vrijwilligers, deze komen veelal via “INZET 078 voor elkaar”

Kringloop Habbekrats zet zich graag in voor de naasten, daarom is er vanuit de opbrengst van de winkel aan het Tasveld in H-I-Ambacht tijdens de voorbereidingen voor de kerstmaaltijd een mooie gift van €2500 gedaan. Zo kunnen deze maaltijden gefinancierd worden en weer een poos door gaan.

Hillie Schorer nam namens de organisatie van ‘samen aan tafel’ de cheque in ontvangst uit handen van enkele vrijwilligers van kringloop Habbekrats. Zo draagt deze kringloop steeds bij aan allerlei goede doelen dichtbij en ver weg. Maar dit kunnen zij niet doen zonder de hulp van de vele Ambachters die wekelijks op dinsdagochtend of dinsdagavond de winkel bezoeken om daar een leuk, mooi, handig iets te scoren. En dan zijn er nog de mensen die regelmatig hun goede overbodig geworden spullen komen brengen zodat anderen daar nog plezier van hebben. Zo dragen veel bewoners uit H-I-Ambacht bij, en dit kan nog steeds, want nog steeds is de winkel iedere dinsdag geopend, ‘s morgens van 9-12 uur en ‘s avonds van 19-21uur. De koffie en de vrijwilligers staan klaar aan het Tasveld 11 in H-I-Ambacht om uw bijdrage op wat voor manier dan ook goed te besteden.