Afbeelding
Foto: Hanno de Vries

SGP-ChristenUnie: geen AZC in het dorp

Politiek

Cornee Bezemer, raadslid namens de SGP-ChristenUnie wil dat er in Ambacht geen permanent asielzoekerscentrum komt. Wel is zijn partij voor het tijdelijk verlengen van de opvang zoals deze nu is: namelijk op het water. “Het is een wettelijke verplichting om voor opvang te zorgen. Wij kunnen en mogen geen nee zeggen. Als er partijen zijn die dit wel zeggen: dat is niet mogelijk, omdat de Spreidingswet een landelijke wet is, die uitgevoerd moet worden.”

Cornee Bezemer benadrukt dat er veel onduidelijkheid is. “Op social media worden veel dingen gezegd die niet waar zijn. Ons standpunt is duidelijk: wij willen alleen opvang op het water, niet meer dan nu en geen permanent AZC in ons dorp.” Naast dit realistische en duidelijke standpunt wil Bezemer de menselijke maat niet uit het oog verliezen. “Iedere mens is geschapen door God en daarmee onze naaste. Daarom zien wij in de vluchteling en asielzoeker onze naaste. Vanuit die overtuiging tonen we naastenliefde en mededogen, maar altijd in balans met gerechtigheid en recht doen. Naastenliefde zonder grenzen tast de draagkracht van de samenleving aan; gebrek aan naastenliefde leidt tot verharding van diezelfde samenleving.”

Cornee geeft aan dat hij over dit onderwerp graag genuanceerd wil spreken. “Warmte en zorg waar het nodig is, en duidelijkheid en verantwoordelijkheid waar het moet. Wij zijn daarom voor het verlengen van tijdelijke opvang op het water. Dat is in de achterliggende jaren goed verlopen. Wij willen graag altijd oog hebben voor zorgen die leven onder inwoners. Juist daarom is participatie als onderdeel van het traject om te verlengen van groot belang.” De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 18 maart 2026 en Cornee is kandidaat 6 op de SGP-ChristenUnie-lijst.

Gemeenteraadslid Cornee Bezemer wil rechtvaardig en barmhartig zijn als het gaat om noodopvang van vluchtelingen. “Wij willen geen permanent AZC in het dorp, maar wel de tijdelijke opvang op het water verlengen.”