
Heerjansdam verrast koploper XerxesDZB in Rotterdam: 0-1
SportHeerjansdam speelde zaterdag in Rotterdam tegen de trotse koploper XerxesDZB en won knap, met 0-1, Daar moest de ploeg van trainer heel hard voor werken, zeker in de behoorlijk lange blessuretijd toen De Dammers met 10 man speelden, na een rode kaart voor Clarence Bijl (2 kg).
Heerjansdam kreeg in de tweede minuut al een kans, na een foute pass in de opbouw van de thuisclub. Mathijn Valster had het vizier niet op scherp staan en schoot de bal naast. Even later kopte Milan van den Berg na een voorzet van Luke Homan, de bal voorlangs het doel en schoot dezelfde speler (na een goede actie) tegen de buitenkant van de paal. Bij de thuisclub was het een paar keer net niet en was de beste kans (voor de rust) een schot voorlangs het doel van keeper Oscar Roos.
XerxesDZB was na de rust wel gevaarlijk (55e minuut) via de lange spits Harold Vrolijk (die het lastig had tegen Shedwin Martina). Vrolijk kopte bij de tweede paal over het doel van Roos. Aan de andere kant redde keeper Ferry Hagendijk knap toen Martina, na een hoekschop van Mathijn Valster, hard inkopte. Drie minuten later (67e minuut) was het wel prijs. Het eerste balcontact van invaller Eric Jansen was een prachtig ‘aangesneden vrije trap’, en in een mêlee van spelers kopte verdediger Wessel Barendregt prima raak: 0-1.
Tien minuten later moest keeper Roos redden, na een harde vrije trap van Nick Slotboom. Maar wat de thuisclub ook probeerde het karaktervolle Heerjansdam-team (in de lange blessuretijd dus met 10) was niet van plan de voorsprong uit handen te geven en deed dat ook niet. En dat leverde dus een prima, knappe en verdiende overwinning op.
Tegen LRC
A.s. zaterdag 19 oktober speelt Heerjansdam thuis tegen LRC, aanvang: 14.30 uur.








