Aaron Enser en Naomi Visser Beiden Nederlands kampioen
Aaron Enser en Naomi Visser Beiden Nederlands kampioen Jos Eigenbrood

NK-successen

Sport

Bij de in het Rotterdamse Ahoy gehouden Nederlandse kampioenschappen is de Zwijndrechtse Gymnastiekvereniging O&O bijzonder succesvol geweest. Op een viertal fronten wist zij beslag te leggen op nationale titels, alsmede zilveren en bronzen medailles. 

Het meeste eremetaal werd in de wacht gesleept door de discipline heren toestelturnen. In de categorie eredivisie eiste Aaron Enser de nationale meerkamptitel op. Daarbij werd hij in de toestelfinales eerste op vloer en tweede op brug.  Jordi Hagenaar werd kampioen op brug, pakte het zilver op vloer en ringen en het brons van de meerkamp en rek. Martijn de Veer eiste het goud van rek op. Bij de jeugd-eredivisie ging de meerkamptitel naar Danté Worthington. Hij werd verder kampioen op vloer, sprong en rek en verdiende het zilver van ringen en brug. Jurre Dekker  liet zich in deze categorie het zilver van vloer en sprong en het brons van ringen omhangen. In de eredivisie junior-I wist Olivier beslag te leggen op het brons van ringen. Bij de Ahoy-cup niveau 3 had Jasper Bergmans succes. Zilver op de meerkamp, vloer en brug en brons op rek. Thije zoetmulder ging voor het brons van voltige.

De dames-toestelturnen hadden eveneens succes. Bij de senioren-eredivisie eiste Naomi Visser het goud op van de meerkamp en werd Sanna Veerman tweede. In de toestelfinale kwamen zij beiden op brug tot de hoogste en gelijke score en werden daarmee kampioen. Bij de junior-eredivisie wist Melissa Kaïsis op sprong beslag te leggen op het brons.

De discipline ritmische gymnastiek werd kampioen in de juniorcategorie van de 2de divisie. De turnsters pakten het goud met hun keuze baloefening. In de 1ste divisie senior werden de dames met hun baloefening en hoepel-knots compositie allround keurig derde.

De springafdeling completeerde het succes met viermaal goud en driemaal brons. Desmond Schansema nam bij de heren-B twee titels voor zijn rekening en wel van airtrack en minitramp, alsmede het brons van de pegasus. Veronique de Goede eiste de titel van de airtrack op en Sochna Diallo die van de minitramp (beiden senior-C). Individueel was er nog brons voor Morgan Duym (dames-A). In teamverband was er tot slot nog brons in de senior-A-klasse.