
Kunstcollege in Bibliotheek Walburg
AlgemeenIn samenwerking met Dieuwke van der Hoogt van het GIDS project van de gemeente Zwijndrecht en de bibliotheek AanZet geeft stichting OGJG, Oud geleerd Jong gedaan, een collegereeks kunstgeschiedenis voor senioren in bibliotheek Walburg.
Het eerste college heeft de titel Rembrandt de Rebel. In dit college nemen wij een kijkje in het roerige leven van Rembrandt van Rijn. Hoe is hij zo groot geworden en wat leidde uiteindelijk tot zijn ondergang?
Het tweede college gaat over ‘Olieverf: het medium van de grote meesters’. Olieverf kwam pas tijdens de Renaissance in beeld en is daarna tot en met de twintigste eeuw het dominante medium geworden in de schilderkunst. Hoe ontwikkelde zich dat? Welke meesters kennen we? Het derde college heeft de titel ‘Bouwkunst: het herkennen van gebouwtypes’. Door de geschiedenis heen zijn er veel gebouwen min of meer bewaard gebleven. Hoe herkennen we verschillende soorten gebouwen? En hoe zie je stijlverschillen ontstaan? In het laatste college, ‘Blik op kunst’, gaan we leren dat er veel verschillende manieren zijn om naar één enkel kunstwerk te kijken. Welke ‘bril’ zet je op en hoe interpreteer je dat ene werk op totaal verschillende manieren? We eindigen bij Pablo Picasso. Picasso stond op het grote kruispunt van de ontwikkelingen in de kunst in de vroege 20ste eeuw. Hij was daarin invloedrijk als geen ander en we bespreken dan een van zijn beste schilderijen met de ogen van verschillende mensen en stromingen.
Praktische informatie
Locatie: Bibliotheek Walburg Norderstedtplein 8
Datum en tijd: maandag 21 en 28 februari en 7 en 14 maart van 10.30 - 11.30 uur
Toegang: gratis | aanmelden via www.debibliotheekaanzet.nl of in de bibliotheek




