Afbeelding

Davy van der Hoeven (14) wint eerste prijs op het ToBe Solistenconcours 2022

Algemeen

Pianiste Wenwen Yin (categorie t/m 11 jaar), harpist Davy van der Hoeven (categorie 12 t/m jaar 17) en hoorniste Emma van Oort (categorie 18+) zijn zaterdag de grote winnaars geworden van het ToBe Solisten Concours in het Energiehuis in Dordrecht. Daarnaast won Davy de Muziektheater Hollands Diep prijs, een masterclass ‘Performen en Podiumpresentatie’ van David Prins bij het Muziektheater Hollands Diep.

 Davy speelt harp sinds zijn 6e jaar en is toentertijd begonnen met les bij Ghislaine Voorrecht hier in Hendrik-Ido-Ambacht. Op zijn 12e is hij naar de Havo/VWO voor muziek gegaan die is gevestigd in het Codarts conservatorium in Rotterdam. Daar heeft hij nu les van Lenie de Meij en Gwyneth Wentink, onder andere bekend van Podium Witteman en als solo harpist verbonden aan het Orchestra Revolutionaire et Romantique en de English Baroque Soloistsonder leiding van Sir John Eliot Gardiner. Zij speelde onder meer in de Carnegie Hall in New York en de Royal Albert Hall en Royal Opera Hall in Londen.

Daarnaast volgde Davy masterclasses van o.a. Rachel Hair, Manja Smits, Lavinia Meijer, Constance Allanic en Masumi Nagasawi. Hij speelt ook geregeld in de Ark tijdens diensten, soms op zijn David pedaalharp en soms op zijn Merlin haakjesharp. Zijn grote droom is om ooit concerten te kunnen geven in grote concertzalen.

Tijdens het concours speelde Davy ‘The minstrel’s adieu to his native land’ van John Thomas. Een stuk met 4 variaties die een grote diversiteit van elementen van harpspel vertegenwoordigen, zoals gebroken akkoorden, reeksen arpeggios en flageoletten die het volle bereik van de harp laten horen.

Voor de 19 deelnemers op het podium in het Energiehuis was het een spannende dag. Voor sommige deelnemers was het hun 1e solo optreden op een groot podium! Het publiek heeft genoten van de deelnemers die een grote variatie in muziekstijlen en –stukken speelden. Alle gespeelde werken werden door de vakkundige jury beoordeeld op presentatie, muzikaliteit, programmakeuze, uitvoering, ritmiek, techniek en toonkwaliteit. In de jury zaten David Prins (onder andere artistiek directeur van Muziektheater Hollands Diep) en Casper van Nugteren(dirigent DJO en docent fagot en saxofoon bij ToBe).

Prijzen
Er waren geldprijzen te winnen in drie categorieën: t/m 11 jaar, van 12 t/m 17 jaar en vanaf 18 jaar. En daarnaast waren er ook extra prijzen te winnen; Naomi Werson (viool) is uitgenodigd om op het Bachfestival Dordrecht te komen spelen. Mats Koekoek (piano) mag met zijn familie naar de voorstelling Bach tot he Future tijdens het Bachfestival. Davy, Emma, Anita en Robin wonnen ook nog een masterclass ‘Performen en podiumpresentatie’ van David Prins bij het Muziektheater Hollands Diep. Gefeliciteerd!

Prijswinnaars
In de categorie t/m 11 jaar:
1e prijs – Wenwen Yin uit Capelle a/d IJssel op piano
2e prijs – Lingyi Chen uit Capelle a/d IJssel op piano
3e prijs – Annette Fontijn uit Klaaswaal op viool

In de categorie 12 t/m 17 jaar
1e prijs – Davy van der Hoeven uit Hendrik-Ido-Ambacht op harp
2e prijs – niet uitgereikt
3e prijs – Justus Hoitink uit Dordrecht op trompet

In de categorie 18+
1e prijs – Emma van Oort uit Dordrecht op hoorn
2e prijs – Anita van der Poel uit Nieuw-Lekkerland op hoorn
3e prijs – Robin Visker uit Zwijndrecht op hoorn

Sommige prijzen zijn niet uitgereikt omdat niemand voor die prijs het minimaal aantal punten behaalde.

Wel het publiek en de jury laten genieten van een prachtig optreden maar geen prijs gewonnen: Loïs van Gent op viool, Bram Blazis op gitaar, Stijn van der Voort op harp, Daniel Jovanov op hoorn, Noortje Kurvers op harp, Johnny Sun op piano, Rianne Schipper op piano, Salomé Sliedrecht op viool en Lucas Scheelbeek op hoorn.