Afbeelding

Tentoonstelling van Vier Ambachtse Fotografen

Kunst en cultuur

Het Historisch Genootschap maakt ieder jaar in haar expositiezaal ruimte voor creatieve Ambachters. De afgelopen 3 jaar hebben 9 kunstschilders en 3 beeldende kunstenaars hun creativiteit in de tentoonstellingsruimte kunnen etaleren, hetgeen een succes mag worden genoemd. Thans is het de beurt aan creatieve fotografen die een eigen identiteit in hun fotowerk hebben gerealiseerd en die uw aandacht verdienen.

Opening van deze tentoonstelling
De tentoonstelling is afgelopen zaterdag 6 juli 2024 geopend door de wethouder Jauharina Oelfke-ten Seldam en te zien tot en met 24 augustus in de Den Brommert aan de Dorpsstraat 84 op de gebruikelijke openingsuren: woensdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Nadat de voorzitter Herman Jonker iedereen welkom geheten had en zijn bewondering voor de fotografen en hun werk uitgesproken had, kreeg wethouder Oelfke het woord. Zij benadrukte dat cultuur het dagelijkse leven zoveel meer kleur geeft en verrijkend kan zijn om er regelmatig mee in contact te komen. Ze zei trots te zijn met de expositie van deze vier kunstenaars, zodat we de eigen passies van de fotografen kunnen meebeleven in deze tentoonstelling.

U bent van harte welkom om de werken van de volgende fotografen te bewonderen:

Marjon Trap
Raw Art
Marjon engageert zich in een minutieus en iteratief creatief proces om haar technisch complexe foto’s te maken. Elke fotoshoot omvat talloze aanpassingen, soms wel 125 keer, totdat het beeld een precieze balans bereikt. Haar werk kenmerkt zich door de directheid en aanwezigheid van het creatieve moment, waarbij ze de essentie van het ogenblik vastlegt.

Joke Maarleveld
Art Forms in Single Use Plastic
Joke heeft tijdens de corona periode een jaar lang plastic afval gefotografeerd.
Het gaat hierbij vooral om plastic verpakkingsmateriaal waarmee iedereen elke dag in en rondom het huishouden wordt opgescheept. Na veelal eenmalig gebruik heeft het zijn doel gediend en wordt het weggegooid. Men heeft hier een mooie naam voor: Single Use Plastic, afgekort SUP.

Sandra Reijmers
Haar fotografie is eigenlijk begonnen toen ze in 2006 een spiegelreflexcamera kocht en lid werd van Fotoclub Zwijndrecht. Door het zien van fotowerk van andere Fotoclubleden ga je zelf toch anders kijken naar de wereld om je heen. Zo vielen haar bijvoorbeeld een bepaalde lichtval, kleuren, vormen, reflecties en details, steeds meer op. Ook het gebruik van andere perspectieven en experimenteren met verschillen in scherptediepte leverden verrassende beelden op.

Jan Buitendijk
Passie voor details
In de tentoonstelling zijn foto’s te zien van Jan Buitendijk, die vele jaren (mede-) directeur van de scheepswerf ‘Het Anker’ in Hendrik-Ido-Ambacht is geweest.
Hij is een verdienstelijk hobbyfotograaf, wiens werk in het verleden buiten onze gemeente is geëxposeerd en nu ook in Ambacht voor het eerst te zien is. De vele door Jan gemaakte foto’s laten zien dat wordt gefotografeerd door goed te kijken naar het object, waardoor het object een andere dimensie krijgt in de beleving.

Tekst en foto’s: André Rongen