
Clinic Schoonrijden op het ijs
Kunst en cultuurDe Schoonrijders van IJssportvereniging Alblasserwaard willen meer mensen enthousiast maken voor hun sport. Daarom organiseert de trainingsgroep op woensdag 25 februari van 20.00 tot 21.00 uur een schaatsclinic Schoonrijden op het ijs van de bovenbaan van de Sportboulevard in Dordrecht. In deze groep trainen mensen uit een groot deel van de Alblasserwaard en ver daarbuiten. Vanaf 19:45 inloop in de hal van de bovenbaan. Daarna een korte presentatie op het ijs van wat schoonrijden is en dan meedoen en zelf uitproberen.
Schoonrijden, een bijzondere en gezellige sport! Geschikt voor jong én oud
Schoonrijden, in onze streken ook wel zwieren genoemd, is een oude schaatstechniek, een rustige sierlijke manier van schaatsen. Van de buitenkant naar de binnenkant van de schaats maak je al zwierend prachtige bogen op het ijs; alleen, samen of in een groep aan een stok zwier je heerlijk over de baan. Regelmatig zijn er regionale en nationale wedstrijden waar altijd leden van de Dordtse Schoonrijders aan meedoen. De techniek van het schoonrijden is ook heel goed voor als je beter wilt worden met hardrijden omdat de techniek je leert het ijs en je schaatsslag optimaal te benutten.
Neem voor de clinic eigen schaatsen mee. Heb je geen eigen schaatsen, speciale schoonrijschaatsen zijn beschikbaar. Handschoenen zijn verplicht, verder geen aparte kleding nodig. Deelname is gratis, aanmelden niet nodig. Bezoek om een goede indruk te krijgen van het schoonrijden www.knsb.nl/schoonrijden
De gratis proeflessen zijn op de bovenbaan van de ijsbaan op de Sportboulevard in
Dordrecht.






