Afbeelding

Donckse Fair 2026 viert jubileumweekend op Het Huys ten Donck

Kunst en cultuur

Op 29 augustus 2026 vindt de Donckse Fair plaats op Buitenplaats Het Huys ten Donck in Ridderkerk. Het thema van dit jaar is ‘Vakmanschap is Meesterschap, van generatie op generatie’.

De Donckse Fair is een dag vol ambacht, cultuur en gezelligheid voor jong en oud. Bezoekers vinden er standhouders, vakmensen, demonstraties, exposities, muziek, eten en activiteiten voor kinderen, verspreid over het historische landgoed en het omliggende park.

Zaterdag 29 augustus: de fair
Er zijn optredens onder meer van de Noordzangers op,  een show van hoeden, sieraden en kleding en een Live Open Podium met lokale talenten uit Ridderkerk. De dag wordt afgesloten met een DJ-set van Girl with a Pearl. Bezoekers kunnen meestervakmensen aan het werk zien, zoals beeldhouwen en houtsnijden door Clim Schots en het knopen van vloerkleden door Ali Pazirik. Ook geeft suikerbloemenkunstenares Natasja Sadi een demonstratie van handgemaakte suikerbloemen.In verschillende workshops kun je zelf aan de slag: schilderen, schermen of oesters openen of Heel Ridderkerk bakt. Aanmelden kan vooraf of ter plekke; bij sommige activiteiten gelden kosten.

Voor liefhebbers van kunst en geschiedenis is er de lezing ‘Penseelprincessen & Broodschilderessen’ door Hanna Klarenbeek, conservator van Paleis Het Loo, over kunstenaressen uit de 19de en 20ste eeuw a € 5,00 p persoon en uiteraard zijn er rondleidingen door Het Huys.

Nieuw dit jaar is het Groen Plein bij het Koetshuis, met planten, bloemen, bloembollen en duurzame producten. In het Koetshuis zijn foto-exposities te zien, en verspreid over het terrein is er een foodcourt met onder meer pannenkoeken, wildhamburgers, pizza en een oester- en champagnebar.

Voor kinderen is er volop te doen: ezels knuffelen, een klimpark, modelboten varen en boogschieten, een kampement van Via Gladiatorem. Kom verkleed als ridder of prinses en haal een gratis ijsje op! Bijzonder zijn de rondvaarten met de prachtige klassieke Italiaanse Limousine boten over de Nieuwe Maas  – rondje De Zaag, een prachtig natuurgebied – of huur privé een origineleRiva-boot. Kortom er is van alles toe doen en te beleven voor alle leeftijden. Entree € 9,90; kinderen € 3,00. 

Tickets en informatie:
doncksefair.nl en
huystendonck.ticketview.shop

Afbeelding