
Houd oog voor de mooie dingen
Lokaal31 december is een dag waarop algemeen het gevoel wordt gedeeld om terug te kijken op wat het afgelopen jaar heeft gebracht. De omroepen komen met nieuws-, c.q. sportoverzichten. Tal van bladen leggen lijstjes aan: de beste films, de beste boeken, de beste muziekproducties en ga zo maar door. En gaat het niet om de kwaliteit, dan gaat het wel om de kwantiteit: de meest bekeken films, de vaakst gestreamde muziek of drukst bezochte tentoonstellingen.
Confronterend
Van die overzichten zijn die met het dagelijkse nieuws waarschijnlijk het meest confronterend. Daar gaat het over oorlogen, politieke conflicten, drugsgeweld, natuurrampen, armoedeproblematiek tegenover exorbitante rijkdom, enz. Of het gaat over boeren die tegenover de overheid staan of over milieuactivisten die op tal van manieren het beleid aanvechten. Onwillekeurig wordt dan ook de behoefte gevoeld een jaar als 2023 te vergelijken met andere jaren. Is het nu beter of slechter gegaan? Dat is moeilijk te zeggen. Soms zijn er cijfers, maar het gaat ook vaak om de persoonlijke beleving. Feit is dat er in Nederland en de rest van de wereld nog veel dingen gebeuren, waar we niet blij van worden.
Positief
Aan de andere kant vergeten we hierdoor soms de positieve zaken, die je als burger vooral op lokaal niveau het beste kunt waarnemen. Denk aan de bijzondere burgemeesterswissel. Ambachter Patrick van der Giessen, iemand die lokaal heel goed weet hoe de hazen lopen, mag Jan Heijkoop opvolgen. Met Heijkoop neemt Hendrik-Ido-Ambacht afscheid van een burgemeester die alom gewaardeerd werd voor zijn inzet en zijn aimabele manier van optreden. Er zijn daarnaast nog vele waardevolle initiatieven van burgers, ondernemers, sportverenigingen en maatschappelijke organisaties. De Brug heeft daar aandacht voor en kijkt daarom graag even terug. Een greep:
- Het jaar 2023 begon weer met de traditionele Nieuwjaarsduik in het Sandelingenpark.
- Aan de Reeweg ging Ontmoetingshuis ‘t Hart van start. Het is een initiatief van stichting Nieuwe Hoop.
- De renovatie van het Havenhoofd (grens Ridderkerk/Hendrik-Ido-Ambacht) werd voltooid.
- Het Jeugdspeelpark kreeg een bedrag van 7500 euro van de stichting ‘Wij en de maatschappij’, een onderdeel van Nationale Nederlanden.
- Bakkerij Wolfert opende een winkel op het Louwersplein.
- Kees Paans, gewaardeerd bedrijfsleider bij Jumbo Van Daalhuizen, nam afscheid.
- Volleybalvereniging Vollido, ooit een tak van het huidige ASWH, vierde het 50-jarig bestaan.
- De Noordkade werd officieel op spectaculaire wijze geopend.
- Winkelcentrum De Schoof kreeg een zgn. slimme fietsenstalling.
- In oudheidkamer Den Brommert was de tentoonstelling ‘De vlascultuur in en om Ambacht’ te zien.
- Bij het Gerrit Scheurwater-schoolvoetbaltoernooi (bij ASWH) deden de teams van SOL Admiraal Krommeweg het goed.
- De viering van Koningsdag, organisatie Oranjevereniging Wilhelmina-Juliana, was voor velen weer een groot feest.
- De opbrengst van de Breakfastrun ging naar de Voedselbank.
- Bij verschillende Ambachtse winkels en bedrijven gingen Oekraïense vluchtelingen aan de slag.
- De Maranathakerk startte met Oekraïense kerkdiensten.
- Hospice De Cirkel kreeg een mooie familiekamer.
- Veel wandelaars genoten weer van de Wandelvierdaagse.
- De Inner Circle Run was weer hét hardloopevenement van Ambacht.
- De jeugdige karter Tom Alderliesten reed meerdere malen in de prijzen.
- De gemeente nam haar verantwoordelijkheid en maakte de aanleg van een tweede asielboot mogelijk.
- Schooldirecteur Wouter de Roon van SOL De Bron ging op feestelijke wijze met pensioen.
- Wielerliefhebbers kwamen op de eerste donderdag van juli weer aan hun trekken bij De Slag van Ambacht.
- Ondanks de flinke regenbuien was de traditionele Zomerparkdag weer een geslaagd evenement.
- Het muziekevenement Klassiek op De Waal kreeg opnieuw veel bijval en lijkt een blijvertje.
- Op Burendag waren er tal van gezellige (en smakelijke) ontmoetingen.
- Wethouder André Flach (SGP) maakte de overstap van de lokale naar de landelijke politiek.en mag zich nu lid van de Tweede Kamer noemen.
- De alpaca’s Kwint en Cato waren weer overal te vinden.
Tekst: Michel van Straten











