Afbeelding

Eerste wijziging omgevingsplan

Lokaal

De gemeente werkt aan het nieuwe omgevingsplan voor Hendrik-Ido-Ambacht. Dit komt voort uit de Omgevingswet.

Het omgevingsplan vervangt alle losse bestemmingsplannen en een aantal verordeningen en is een uitwerking van de omgevingsvisie. Het omgevingsplan moet in 2032 klaar zijn.

Nieuwe informatie
We maken het omgevingsplan niet in één keer, maar in stapjes. Per thema of gebied voegen we telkens informatie toe aan het nieuwe omgevingsplan. Dit noemen we wijzigingen. Goed om te weten: we doen dit zoveel mogelijk beleidsneutraal. Op het Omgevingsloket kunt u zien welke regels er gelden op een locatie.

Inzien
Het ontwerpbesluit voor deze ’Eerste omgevingsplanwijziging Hendrik-Ido-Ambacht: 6 gebruiksactiviteiten & bodemkwaliteit’ ligt vanaf 4 februari tot 18 maart 2025 officieel ter inzage. Hierin hebben we de regels voor bodem, detailhandel, horeca, maatschappelijk, recreatie, sport en wonen toegevoegd.

Meer informatie kunt u vinden op h-i-ambacht.nl/omgevingsplan. Hier staat waar u de stukken kunt bekijken en hoe u kunt reageren.