
Iftar in Zwijndrecht: Eten, Verbinden en Praten over Dementie
LokaalOp 13 maart organiseerde het team van Reizende Alzheimer Nederland, in samenwerking met Stad in Maak Zwijndrecht, een bijzondere iftar-maaltijd. Deze maaltijd, die de verbondenheid tussen mensen centraal stelde, bracht twintig gasten samen van verschillende achtergronden en leeftijden. Het doel was niet alleen om samen te eten, maar ook om kennis te maken met het Reizende Theehuis, een initiatief dat mensen met dementie informeert en ondersteunt door zelf naar groepen toe te gaan.
Khadija en Karima, de oprichters van het Reizende Theehuis, namen tijdens de avond even de tijd om een kort maar betekenisvol gesprek te voeren over dementie. Met veel enthousiasme deelden ze hun visie en ervaring, en legden ze uit hoe ze met het Reizende Theehuis mensen met dementie en hun families bereiken en ondersteunen. Het was een waardevol moment van bewustwording, maar ook van verbinding en begrip, waar mensen samenkwamen om van elkaar te leren.
Mensen waren in diepe gesprekken met elkaar, en de vragen op de placemats hebben hierbij geholpen. De placemats, ontworpen door Alzheimer Nederland, waren bedoeld om de gasten in gesprek te brengen en hen meer over elkaar te laten ontdekken. Deze kleine gebaren hielpen om de sfeer te openen en gesprekken op gang te brengen, waardoor de onderlinge verbinding nog sterker werd. Het was een avond van verbinding, begrip en gezamenlijke groei die de kracht van samen eten en leren over dementie op een prachtige manier benadrukte. We kijken uit naar een volgende bijeenkomst, waar we de voorlichting verder kunnen geven en meer mensen kunnen bereiken.









