Afbeelding

De Week van het Geld op KC De Wijngaard

Lokaal

Van 24 tot en met 28 maart stond KC De Wijngaard in het teken van de Week van het Geld. Dit jaar draaide alles om het thema ‘Hoe maak jij je gelddromen waar?’, waarbij leerlingen leerden hoe bewuste geldkeuzes kunnen bijdragen aan het realiseren van hun dromen.

Gedurende de week werkten de leerlingen met het werkboek Geldspecial en kwamen verschillende financiële onderwerpen aan bod. Zo leerden ze over de gevaren van een ‘geldezel’ en hoe ze deze praktijken kunnen herkennen. Ook werd besproken hoe in-game-aankopen werken en hoe spelontwikkelaars inkomsten genereren. Veel leerlingen herkenden deze situaties uit hun eigen ervaringen, bijvoorbeeld door betaalverzoeken via telefoontjes, e-mails of berichten.

Een hoogtepunt van de week was de gastles voor groep 8 op donderdag. Gerechtsdeurwaarder de heer Jansen gaf een boeiende presentatie over het Nederlandse geldsysteem, belastingen en sparen. Daarnaast waarschuwde hij voor financiële gevaren zoals phishing en whaling. Waarom betalen we belasting? Wat gebeurt er als je schulden maakt? Door middel van dilemma’s werden de leerlingen aan het denken gezet en kregen ze inzicht in de impact van financiële keuzes. Ook vertelde de heer Jansen over zijn werk als gerechtsdeurwaarder en de verantwoordelijkheden die daarbij komen kijken.

De Week van het Geld was een leerzame ervaring waarin kinderen niet alleen kennis opdeden over geldzaken, maar ook bewuster leerden omgaan met hun eigen financiën.

Afbeelding