Afbeelding

Wandel jij mee in Ambacht?

Lokaal

Op woensdagavond 17 september van 18.30 tot 20u organiseert Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht een leerzame bomen- en tuinenwandeling. De wandeling start vanaf het gemeentehuis (Weteringsingel 1) en beslaat 1,5 tot 2 kilometer.

Ruud de Jong en Lianne Groeneveld nemen je mee langs bijzondere bomen en interessante tuinen.

Ruud de Jong is bomenexpert bij de gemeente
Een professioneel bomenliefhebber, dat is Ruud. Hij werkt als groenbeheerder en European Tree Manager bij gemeente Hendrik-Ido-Ambacht. Ruud kan boeiend vertellen over de wonderlijke wereld van bomen, herfstkleuren en wat bomen voor ons doen. Door zijn uitleg ontmoet je bijzondere bomen en leer je die vaker herkennen. Je geniet nog meer van de natuur.

Lianne Groeneveld van Vergroenster is tuinexpert
Als ecologisch tuinontwerper ontwerpt Lianne groene tuinen en maakt ze plantenplannen die de natuur een handje helpen. Ze geeft je aan de hand van tuinen op de route praktische tips en handvaten over vergroenen, hergebruik, vogels, bijen en vlinders helpen in de tuin. Ook leer je rekening houden met hittegolven en fikse regenbuien.

Tuinen en bomen lopen in elkaar over
Ruud spreekt rustig en vol passie, Lianne bruist van het enthousiasme. Waar Ruud over een grote boom vertelt, vult Lianne hem aan hoe de klein blijvende variant goed in de tuin kan. Als Lianne aanwijst welke planten beter zijn voor de bijen en vlinders, vestigt Ruud daarna de aandacht op de prachtige herfstboom in diezelfde tuin.

Herfstwandeling om tot rust te komen na een drukke dag
Je komt gegarandeerd met veel interessante weetjes thuis. Ruud en Lianne kunnen een dag volpraten. Ze hebben de wandeling uitgebreid voorbereid en hebben ruimte om de route en de onderwerpen aan te passen aan de behoeften van de groep.

Neem een vest of jas mee, ’s avonds kan het al wat afkoelen en de groep staat af en toe stil. Bij motregen gaat het door en is een paraplu handig. Aanmelden kan via duurzaam@h-i-ambacht.nl.