
Gemeenteraadsverkiezingen: elke stem telt!
LokaalOp woensdag 18 maart kunt u stemmen voor de leden van de gemeenteraad. Hiermee laat u weten wat u belangrijk vindt voor Hendrik-Ido-Ambacht voor de komende vier jaar. De komende weken geven wij u in @gemeentehia informatie over de verkiezingen. Wilt u alvast meer weten? Kijk dan op h-i-ambacht.nl/verkiezingen.
Uiterlijk 4 maart ontvangt u uw stempas. U kunt iemand machtigen om voor u te stemmen. Dit heet een volmacht. De persoon die voor u stemt (de gemachtigde) stemt op hetzelfde moment ook voor zichzelf. Iedere stemgerechtigde mag maximaal 2 volmachten gebruiken.
Volmacht via de stempas
U vult vooraf (dus niet in het stembureau) samen met uw gemachtigde de achterkant van uw stempas in. U zet allebei een handtekening. De gemachtigde woont in Hendrik-Ido-Ambacht en stemt daar ook. Uw gemachtigde neemt naar het stembureau mee:
- uw stempas met ingevulde volmacht op de achterkant;
- een kopie van uw identiteitsbewijs (mag digitaal, bijvoorbeeld opeen telefoon);
- de eigen stempas en eigen
geldig identiteitsbewijs.
Schriftelijke volmacht aanvragen
U kunt ook een schriftelijke volmacht aanvragen. In dat geval heeft uw gemachtigde geen kopie van uw identiteitsbewijs nodig. Zorg ervoor dat uw aanvraag uiterlijk 13 maart 2026 voor 17.00 uur bij de gemeente binnen is. De gemachtigde krijgt de schriftelijke volmacht per post, u krijgt daarover bericht. U kunt een schriftelijke volmacht niet intrekken. Het formulier vindt u op h-i-ambacht.nl/verkiezingen.
Stembureaus
We hebben 18 stembureaus in Hendrik-Ido-Ambacht. Een overzicht vindt u op www.h-i-ambacht.nl/
verkiezingen. Hier leest u het ook als een plek van een stembureau voor de verkiezingsdatum nog verandert.
Toegankelijkheid
Alle Ambachtse stembureaus zijn toegankelijk voor mindervaliden. Op het gemeentehuis is een stemmal aanwezig voor kiezers die slechtziend of blind zijn. In alle stembureaus kunt u gebruik maken van Tolk op afstand (Nederlandse Gebarentaal via telefoon). De tolk vertaalt het gesprek tussen de kiezer en medewerker van het stembureau.
Zitting Gemeentelijk stembureau (GSB)
De zitting van het gemeentelijk stembureau (GSB) is op 19 maart om 9.00 uur op het gemeentehuis. Het GSB controleert dan alle processen-verbaal van de stembureaus. Is de zitting aan het eind van de dag niet klaar? Dan gaat de zitting de volgende dag verder. Op vrijdag 20 maart om 14.00 uur maakt het GSB de uitslag bekend op het gemeentehuis.
Bron: Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht








