
Zonsverduistering woensdag: wat gebeurt er en waar moet je op letten?
LokaalWie woensdagavond 12 augustus naar de hemel kijkt, kan een bijzonder natuurverschijnsel zien. Vanuit Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht is een diepe gedeeltelijke zonsverduistering zichtbaar. Tijdens het hoogtepunt wordt ongeveer 90 procent van de zon door de maan bedekt.
In onze regio begint de verduistering rond 19.16 uur. Het maximum wordt rond 20.11 uur bereikt en rond 21.03 uur is de verduistering voorbij.
Omdat de zon tijdens de eclips al laag aan de hemel staat, is een plek met vrij uitzicht richting het westen tot west-noordwesten aan te raden. Hoge gebouwen, bomen en andere obstakels kunnen het zicht vooral later op de avond beperken.
Let op: bescherm je ogen!
Kijk nooit rechtstreeks naar de zon zonder geschikte oogbescherming.
Ook wanneer een groot deel van de zon door de maan wordt bedekt, kan het zonlicht blijvende schade aan de ogen veroorzaken.
Gebruik uitsluitend een onbeschadigde eclipsbril die voldoet aan de norm ISO 12312-2. Een gewone zonnebril, donker glas, een cd of andere geïmproviseerde oplossingen bieden onvoldoende bescherming.
Gebruik je een verrekijker, telescoop of camera? Dan is een speciaal zonnefilter vóór de optiek noodzakelijk. Een eclipsbril alleen is hiervoor niet voldoende.
Als het weer meewerkt, belooft de eclips woensdagavond een bijzonder gezicht te worden boven Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht. Zorg voor een veilige eclipsbril, zoek een plek met vrij uitzicht en geniet van het schouwspel.





