
EHBO-verenigingen maken onze gemeente veiliger
LokaalEen ongeluk of noodsituatie komt vaak onverwachts. Dan is het fijn als er mensen in de buurt zijn die weten wat ze moeten doen. De EHBO-verenigingen in Zwijndrecht en Heerjansdam dragen hier al jarenlang aan bij. Met hun kennis, inzet en vrijwilligerswerk helpen zij de veiligheid in onze gemeente te vergroten.
EHBO Zwijndrecht bestaat al meer dan 110 jaar en EHBO Heerjansdam al ruim 80 jaar. Beide verenigingen zetten zich in voor het opleiden van hulpverleners en zijn regelmatig aanwezig bij evenementen en activiteiten. Dankzij hun inzet is er vaak snel hulp beschikbaar als dat nodig is.
De verenigingen spelen daarmee een belangrijke rol in de samenleving. Vrijwilligers staan klaar tijdens lokale evenementen en delen hun kennis over eerste hulp. Zo dragen zij bij aan een veilige omgeving voor inwoners en bezoekers.
Daarnaast bieden beide verenigingen EHBO-cursussen aan. De cursussen zijn
laagdrempelig en praktijkgericht. Deelnemers leren hoe zij kunnen handelen bij veel voorkomende ongelukken en noodsituaties. Veel zorgverzekeraars vergoeden een deel van de kosten.
Wil je meer weten over het werk van de EHBO-verenigingen of over de mogelijkheden om een cursus te volgen? Kijk dan op de websites.
Meer informatie vind je op: www.ehbozwijndrecht.nl en www.ehboheerjansdam.nl
Bron: Gemeente Zwijndrecht






