
Lach, leer en laat u niet oplichten!
Mens en MaatschappijInteractieve theateravond over digitale veiligheid op donderdag 8 oktober in Zwijndrecht.
Hoe herkent u een nepagent? Wat doet u als iemand zich voordoet als uw bank? En hoe voorkomt u dat u slachtoffer wordt van een slimme babbeltruc of digitale oplichting?
Op donderdag 8 oktober 2026 bent u van harte welkom in Het Spektakel in Zwijndrecht voor een bijzondere theateravond waarin humor, herkenbare situaties en waardevolle tips samenkomen. De avond wordt officieel geopend door de burgemeester van Zwijndrecht, die het belang van bewustwording rondom (digitale) veiligheid onderstreept.
Humor en concrete tips
Tijdens een interactieve voorstelling worden actuele vormen van oplichting op een luchtige en toegankelijke manier uitgebeeld. Zo wordt u niet alleen aan het lachen gemaakt, maar gaat u ook naar huis met praktische kennis die direct van pas kan komen. Na ieder gespeeld thema geeft de digitaal wijkagent een korte toelichting en is er gelegenheid om vragen te stellen. Of het nu gaat om nepagenten, phishing, babbeltrucs of digitale fraude: u krijgt concrete tips om uzelf en anderen beter te beschermen. Na afloop bent u welkom op een informatiemarkt, waar medewerkers van de politie, Rabobank en Diverz klaarstaan om vragen te beantwoorden en extra informatie te geven. Onder het genot van een kop koffie of thee is er alle ruimte om in gesprek te gaan en ervaringen uit te wisselen.
Vervoer
Voor bezoekers die (tijdelijk) minder mobiel en voor uw vervoer afhankelijk van anderen, zijn er mogelijkheden voor vervoer via ANWB AutoMaatje en de Seniorenbus. Wie hiervan gebruik wil maken, kan dit eenvoudig aangeven bij de aanmelding. De organisatie bekijkt vervolgens welke vervoersmogelijkheid het beste past en welke plekken nog beschikbaar zijn.
Praktische informatie
Datum: donderdag 8 oktober 2026, 19:00 tot 21:00 uur
Locatie: Theater Het Spektakel,
Zwijndrecht
Toegang: gratis (aanmelden is noodzakelijk vanwege het beperkte aantal plaatsen)
Aanmelden: via Diverz 078 – 620 6060 of via info@diverz.info
Deze theateravond wordt georganiseerd door de politie en Diverz en is mede mogelijk gemaakt dankzij een financiële bijdrage van Rabobank








