Foto: Cees van Meerten
Foto: Cees van Meerten

Musical voor 50 jaar De Bron

Lokaal

Wat 50 jaar geleden als een klein schooltje begon is in de loop van een halve eeuw uitgegroeid tot een iconische school in Hendrik-Ido-Ambacht. Het was de 27-jarige Wim van der Steen die de stevige fundering heeft gelegd van De Bron. Via noodlokaaltjes aan de Jan Wissenslaan en een gebouw aan de Antoniuslaan werd in 1980 het unieke gebouw aan De Bekestein betrokken: een gebouw wat in die tijd echt uniek was. In 1994 vond er een fusie plaats tussen De Bron en De Bestevaer, maar de naam bleef behouden. In de afgelopen vijftig jaar groeide De Bron naar ruim 600 leerlingen, verdeeld over twee locaties. Sinds enkele jaren is De Bron samengegaan met Kinderopvang Ambacht. “Het grote voordeel van deze fusie is dat we nu opvang, zorg en onderwijs kunnen bieden aan kinderen vanaf zes weken oud tot eind groep 8”, vertelt de huidige directrice Evelien Korteland. 

Evelien heeft bijna een jaar geleden het stokje overgenomen van Wouter de Roon, die twintig jaar het roer in handen heeft gehad. “Het valt niet altijd mee om na twee iconen, Wim van der Steen en Wouter de Roon, de kar te gaan trekken, maar gelukkig heb ik een heel goed management en team om me heen”, vertelt een trotse Evelien. En in de personen van Roald van der Laan en Coen Scheffers heeft SOL De Bron creatieve duizendpoten in de gelederen. “Roald heeft inderdaad een heel grote rol bij onze jubileumactiviteiten. Afgelopen zaterdag dus de groots opgezette musical in Cascade en over een paar weken de reünie”, aldus Evelien. 

Ruim een jaar zijn Roald en Coen, samen met een groep mensen om hen heen, bezig geweest met het schrijven van de musical met als titel De Gouden Bron, het schrijven van de liedjes, het regelen van een decorploeg, etc. Kortom alles wat nodig was om een weergaloze productie op poten te zetten. Het afgelopen half jaar zijn ongeveer 50 leerkrachten, pedagogisch medewerkers en hulpouders wekelijks bijeen geweest om alles in te studeren en te maken”, gaat een enthousiaste Evelien verder.
En afgelopen zaterdag was het dan zover. Drie weergaloze voorstellingen voor alle kinderen van de groepen 1 tot en met 8 van SOL De Bron. “En wat hebben de kinderen in de zaal, maar ook alle leerkrachten die op het podium stonden en de hulpouders genoten zeg. Echt een GOUDEN dag, een dag om nooit meer te vergeten. En wat was het een mooi gezicht dat alle kinderen het jubileumshirtje van De Bron aan hadden, besluit directeur Evelien Korteland.

Voor vrijdag 21 juni staat de tweede jubileumactiviteit gepland. Er vindt dan een reünie plaats, waarbij veel leerlingen en leerkrachten de mooie herinneringen van hun basisschooltijd zullen ophalen. 

Foto: Cees van Meerten