Afbeelding

Dames 55+ in beweging bij GV Souplesse

Lokaal

H.I.Ambacht - Onder de noemer Ambacht Sportief kunnen inwoners van Hendrik-Ido-Ambacht in de maand juli gratis kennismaken met de Dames Fitheid-lessen van GV Souplesse. Met Ambacht Sportief worden inwoners op een laagdrempelige manier gestimuleerd om in beweging te komen. Daarbij staat niet prestatie, maar juist plezier, gezondheid en ontmoeting centraal. Dames Fitheid sluit daar perfect op aan.

Deze groep is speciaal bedoeld voor vrouwen van 55 jaar en ouder die actief willen blijven in een gezellige en ontspannen omgeving. Tijdens de lessen wordt gewerkt aan conditie, kracht, balans en soepelheid. De oefeningen worden afgewisseld met beweging op muziek en iedereen kan meedoen op haar eigen niveau. Ervaring is niet nodig en ook voor vrouwen die al langere tijd niet hebben gesport is de drempel laag om aan te sluiten.

Regelmatig bewegen wordt steeds belangrijker naarmate we ouder worden. Het helpt om fit en vitaal te blijven, ondersteunt het behoud van spierkracht en draagt bij aan een goede balans en coördinatie. Juist deze vaardigheden zijn belangrijk om zelfredzaam te blijven in het dagelijks leven. Maar bewegen is niet alleen goed voor het lichaam. Het geeft energie, zorgt voor ontspanning en draagt bij aan een positief gevoel.

Minstens zo waardevol is het sociale aspect van de lessen. Veel deelnemers ervaren de wekelijkse bijeenkomst als een prettig moment om anderen te ontmoeten en samen actief bezig te zijn. De groep bestaat uit enthousiaste dames die elkaar motiveren en ondersteunen. Er wordt serieus bewogen, maar er is ook ruimte voor een praatje en een lach. Juist die combinatie maakt dat veel deelnemers al jarenlang met plezier meedoen.

GV Souplesse is al jarenlang een vertrouwd gezicht binnen het sport- en beweegaanbod van Hendrik-Ido-Ambacht. Met Dames Fitheid laat de vereniging zien dat sporten op oudere leeftijd mogelijk is. Het gaat niet om hoe goed je bent, maar om het zetten van een stap naar een actieve leefstijl die bij je past.

“Wij merken dat veel vrouwen graag meer willen bewegen, maar niet altijd weten waar ze moeten beginnen,” vertelt Petra – voorzitter GV Souplesse. “Met Dames Fitheid bieden we een gezellige groep waarin iedereen welkom is. Je hoeft niet sportief te zijn om mee te doen. Het belangrijkste is dat je plezier hebt en merkt wat bewegen voor je kan betekenen.”

Inwoners kunnen in juli gratis deelnemen aan de lessen op woensdag 1, 8, 15, 22 en 29 juli van 09.00 tot 10.00 uur. Op 1, 8 en 15 juli vinden de lessen plaats in de Ridderhal, zaal D. Op 22 en 29 juli wordt gesport in een zaal van Cascade.

Samen bewegen is leuker dan alleen. Kom gerust vrijblijvend kennismaken met de Dames Fitheid-groep van GV Souplesse en ervaar zelf hoe fijn het is om actief, gezond én gezellig bezig te zijn. Ambacht Sportief nodigt alle dames van 55+ uit om deze zomer de stap te zetten en mee te doen. Voor meer informatie kan gemaild worden naar: info@souplesse.nl

Afbeelding