Afbeelding

Pelikaan blijft aan kop maar krijgt het niet cadeau tegen laagvlieger De Alblas; 2-1

Sport

Door een zwaarbevochten 2-1 overwinning op De Alblas, is Pelikaan met nog één duel te gaan en een positief doelsaldo van plus tien op achtervolger Hardinxveld, in 3H nog steeds kampioenskandidaat nummer 1. Het mag uniek worden genoemd dat tegenstander De Alblas beide Pelikaan- treffers zelf voor haar rekening nam. Bij de gelijkmaker sloeg eerst keeper René de Ruiter de bal in eigen doel en bij de winnende goal verdween de bal uit een corner van Bora Oçak via het hoofd van Ruben de Raad vervolgens via het lichaam van De Alblas- speler Jeroen Muilwijk eveneens achter diens eigen doelman.

Net als een week eerder tegen Drechtstreek, moest Pelikaan al in de tweede minuut door een tegentreffer in de achtervolging. De Alblas- speler Jeffrey Gelderblom maakte handig gebruik van de verkregen ruimte en liet Delano Kortstam kansloos: 0-1. ,,Ik ging in de fout door het duel niet aan te gaan”, was verdediger Jesse de Raad kritisch over diens eigen rol bij het tegendoelpunt.,, Ik had wat goed te maken en ik denk dat ik verder een verdienstelijke pot speelde”. Over tegenstander De Alblas:,, De Alblas speelde veel één-op-één , waren sterk in de duels en daardoor kwamen wij moeilijk aan voetballen toe. We kregen genoeg mogelijkheden maar dat gold ook voor een opmerkelijk sterke tegenstander. Het was een zwaarbevochten overwinning.”

Na de snelle 0-1, kwam Pelikaan ruim een kwartier later (17e min.) op gelijke hoogte en kon het duel daarna door het sterke veldspel van De Alblas alle kanten op. Hoewel vooral Ruben de Raad en Jordi de Zwart in deel één behoorlijke kansen kregen om het verschil te maken, was de ruststand 1-1.

Ook in deel twee bleek De Alblas een sterke tegenstander en behoedde de paal, door inzetten van Brian Jongeneel(52e min) en Jeffrey Gelderblom (54e min.), de thuisploeg voor een achterstand. Nadat eerst Jordi de Zwart (69e min.) eerst nog een levensgrote kans voor Pelikaan onbenut liet, bleek het eigen doelpunt (78e minuut) van Jeroen Muilwijk voor Pelikaan de winnende treffer; 2-1. De vele voorzetten en ballen die in het vervolg de zestien meter van Pelikaan werden ingepompt, zorgden voor spannende taferelen, waarbij keeper Delano Kortstam zijn ploeg in de slotfase, na een kopbal van Alblas-aanvaller Jeroen Muilwijk voor de niet eens onverdiende gelijkmaker wist te behoeden. Die viel uiteindelijk ook niet meer in de resterende zeven minuten blessuretijd.

,,Het was spannend en zeker niet goed”, vond keeper Delano Kortstam. ,, Na de achterstand moesten we wel en hadden genoeg vertrouwen in onszelf. Het ging echter heel moeizaam en dat was zeker de verdienste van de tegenstander.” ,,Het klinkt cliché, maar we hebben onszelf vooral met hard werken beloond”, besloot de sterk spelende Thies Huyberts.

Zaterdag 23 mei sluit Pelikaan af met het allesbeslissende duel om het kampioenschap in de uitwedstrijd tegen RV & AV Overmaas, aanvang 15.00 uur.