Afbeelding

Expositie Vlascultuur

Kunst en cultuur

Na het succes van de expositie over de Watersnood hoopt het Historisch Genootschap binnenkort een nieuwe tentoonstelling te presenteren. Na een uitgebreide voorbereiding opent zaterdag 8 april in oudheidkamer Den Brommert de expositie VLASCULTUUR IN EN OM HENDRIK-IDO-AMBACHT haar deuren. 

Gedurende enkele eeuwen was de vlascultuur in Oost-IJsselmonde prominent aanwezig. Vooral in Ambacht en Rijsoord werd veel vlas verbouwd maar vooral verwerkt. Vlas was vroeger heel belangrijk voor de linnenindustrie. Later is het linnen voor een groot deel verdrongen door de katoen.

De boeiende en veelzijdige tentoonstelling is van 8 april tot 17 juni te bezichtigen op iedere woensdag- vrijdag- en zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur.