Danée met haar boek ''Mijn oorlog''.
Danée met haar boek ''Mijn oorlog''.

Danée schrijft een oorlogsboek

Kunst en cultuur

Al zolang ze zich kan herinneren, heeft Danée (12) uit Hendrik-Ido-Ambacht een grote interesse in alles wat met de Tweede Wereldoorlog te maken heeft. Daarnaast beschikt ze over een opvallend creatief talent, met name voor het bedenken en schrijven van verhalen. Die twee passies heeft ze nu op bijzondere wijze samengebracht in haar zelfgeschreven boek Mijn Oorlog

Het idee voor het boek ontstond toen Danée in groep 6 zat op SOL De Bron. Op deze school wordt veel aandacht besteed aan talentontwikkeling, en al snel viel haar schrijftalent op. Ze kreeg de kans om deel te nemen aan een speciaal project: het schrijven van een eigen boek. In de twee jaar die volgden, werkte ze hier regelmatig onder schooltijd aan. Inmiddels is haar boek voltooid én gedrukt — een prestatie om trots op te zijn. Danée vertelt hoe het proces verliep: “Op school werd ik begeleid door meester Roald. Hij vroeg me eerst na te denken over een hoofdpersoon en de tijd en plaats waarin het verhaal zich zou afspelen. Ik wilde graag schrijven over een meisje met twee moeders, omdat ik zelf ook twee moeders heb. In kinderboeken zie je dat nog niet zo vaak, en ik vond het belangrijk dat kinderen zich in een verhaal kunnen herkennen.” Ze koos ervoor om haar verhaal te laten plaatsvinden tijdens de Tweede Wereldoorlog. “In die tijd was het gevaarlijk als twee vrouwen of twee mannen een relatie hadden. Dat gegeven vond ik passen bij een verhaal over jezelf durven zijn, ondanks de omstandigheden.” 

Samen met Roald werkte ze eerst de hoofdstukken globaal uit, waarna het echte schrijfwerk begon. Elk hoofdstuk werd zorgvuldig nagekeken, verbeterd en soms herschreven om het verhaal sterker en consistenter te maken. “Ik ben ontzettend trots op het eindresultaat,” zegt Danée. Begin deze week mocht ze haar boek voor het eerst in handen houden. 

Het resultaat is een indrukwekkend en persoonlijk verhaal geworden. Wie interesse heeft in Mijn Oorlog, kan contact opnemen via debron@solambacht.nl. De helft van de opbrengst wordt gedoneerd aan het Historisch Genootschap van H.I.Ambacht.