
Regen in Heerjansdam, medailleregen in Manchester voor Dorsman
LokaalBegin augustus heeft TeamNL, waaronder de Heerjansdamse zwemmer Rogier Dorsman (24 jaar), deel genomen aan het Wereldkampioenschap Para Zwemmen in Manchester. De Nederlandse ploeg bestond uit zeven zwemmers en zij hebben gezamenlijk 19 medailles binnen gehaald.
Net als tijdens het vorige WK startte Dorsman weer op alle zeven, voor zijn categorie (S11, blinden en zeer slechtzienden), aangewezen afstanden wat een zeer volle agenda betekend. Elke ochtend series zwemmen om je te plaatsen voor de finales (beste 8) welke in de avond gezwommen worden. Dorsman wist zich, ondanks een moeilijke voorbereiding, te plaatsen voor alle finales. De voorbereiding werd in januari verstoord door een langdurige polsblessure (breuk), waardoor hij zeker vier maanden niet optimaal heeft kunnen trainen.
Rogier Dorsman: Terugkijkend op een seizoen wat niet vlekkeloos is verlopen als gevolg van blessures kan ik tevreden zijn met de resultaten welke ik op het afgelopen WK heb behaald. Ik weet nu wat ik kan en moet veranderen voor de volgende stap op weg naar Parijs (Paralympische Spelen 2024).
Ik ben erg tevreden over de manier waarop in mijn races heb gezwommen. Heb hierin het maximale gegeven en op alle races mijn beste seizoentijd gezwommen. Ik had alleen gehoopt dat het effect van de gemiste trainingen als gevolg van mijn polsbreuk minder groot zou zijn.
Dorsman nam twee gouden medailles (50m vrije slag en 100m schoolslag), drie zilveren medailles (200m wisselslag, 100m vrije slag en 400m vrije slag) en één bronzen medaille (100m rugslag) mee terug naar Heerjansdam. Met deze goede resultaten heeft Dorsman zich op de lijst met kandidaten geplaatst voor een ticket naar de Paralympische Spelen. De definitieve selectie wordt in April 2024 bekend gemaakt.








