
Verrassend mooi door de natuur 27 januari
LokaalH.I.Ambacht - Kies een route van 5, 15 of 25 km door de natuurrijke omgeving van Hendrik-Ido-Ambacht. De plaats wordt bewoond sinds ca 1000. In 1322 was er een overstroming van wat later de Zwijndrechtse Waard zou worden. Graaf Willem III van Holland gaf in 1332 land uit aan enkele ambachtsheren op voorwaarde dat zij een deel van de bedijkingskosten betaalden van de Zwijndrechtse Waard. Hendrik Yden nam deel aan het project en kreeg daarom de toekomstige Hendrik-Ido-Ambacht. Zijn hofstede zou in 1572 door Spaansgezinde troepen zijn verwoest.
Natuurgebieden waar we doorheen lopen waren vooral landbouwgebieden in een polder die veranderd is in prachtige natuurgebieden waar je lommerijke waterpartijen in het bos tegen komt maar ook rietkragen langs het water waar je watervogels tegen komt. We doen de Oude Maas even aan. We wandelen door het verrassend leuke dorp Heerjansdam en krijgen zicht op Molen Landzicht. In het Waalbos kunnen we oog in oog komen te staan met Schotse Hooglander. Onderweg zijn er rusten waar je een versnapering kunt nemen.
We zijn een organisatie met een clubgevoel en organiseren daarna nog 3 wandeltochten t/m 16 maart 2024. We starten vanuit: Vv ASWH, Reeweg 75b, 3342 AA Hendrik-Ido-Ambacht. Meer informatie is te lezen op: www.rs80.nl en www.wandel.nl.








